Mutlak Başarı eşittir Hayatı Sorgulama eşittir Sıfır Polyana

Bir kitap yazmak istiyorum hep, en büyük isteklerimden biri, bir çok insana anlatmak içimdekileri anlayanların yorumlarını bilmek onlarla dertleşmek benim gibi düşünen başka birleri var mı bilmek istiyorum.
Eminim ki bir çok insan evinde defterinin bir köşesine hayatı ile ilgili bazen notlar alıyordur belki günlük yazıyordur, hep vardır içlerinde bir yazarlık bir şairlik.Ben o kişilere ulaşmak istiyorum yüreklerine dokunmak istiyorum.Dertlerini paylaşmak istiyorum…Belki psikolog olsaydım o zaman kitap yazmadan bir çok insana ulaşabilir dertlerini dinlerdim.
Her şeyi başarabileceğimize inanıyorum hepimizin herkesin benim senin onun her birimiz istersek başarabiliriz. Kitaplar da yazıyor, her gün televizyonlarda radyolarda buna benzer siz de cümleler duyuyorsunuz biliyorum, sizi bilmem ama ben hep diyorum ki söylemesi kolay sen oraya nasıl geldin kimin torpili ile geldin gerçekten emeğin ile mi geldin hep şüphe duyuyorum hep sorguluyorum hep inanmıyorum, inanamıyorum çünkü bu dünyada böyle değil mi? Herkes bir anda paraya sahip oluyor herkes bir anda her şeye sahip oluyor tırnağı ile kaç tane söyler misiniz, vardır biliyorum az da olsa, ama çok çok az.
Hep şunu sorguluyorum ne yapabilirim, bekli de sorgulayanlar başarıyordur he ? Belki de her gün ne yapacağını neler yapabileceğini düşünenler başarıya ulaşıyordur ? Belki de her şeyden mutlu olamayanlar başarılı oluyordur, hayatı sorgulayanlar başarılı oluyordur ? Belki de hayata karşı rol yapmayanlar her şeyi toz pembe görmeyenler mutlak başarıya ulaşıyordur.
KimBilir.

Leave a Reply

Translate »