Hamilelikte 39.Hafta ve 1 Kasım

Doğuma saatler kalmışken,son hazırlık kontrollerimi yapmışken,herkesin uyu dinlen son günlerin demesine karşın ısrarla uyku tutmamış bütün geceyi gündüzü uykusuz geçirmişken buna rağmen enerjim her zamankinden daha çok tavan iken, yine arka fonda Melek Mosso çalarken,kokulu mumlarımı yakmışken,Türk kahvemi yapmış lokumları hazırlamışken ”Hamile Kafası” kategorim için son bir blog yazayım dedim.

Evet doğumum mecburi olarak ”spinal anestezi sezaryen doğum”.Üzülmeyerek hayırlısı deyip geçiyorum.
39 haftalık hamilelik sürecimde hiç beklemediğim insanlardan güzel sözler motive edici destekler aldım.Bu süreç de ne kadar değerli insan biriktirdiğimi gördüm.Ben kötülüğü karakterim gereği çabuk unuturum ama bana yapılan iyiliği güzelliği asla unutmam.Şimdiye kadar da yapılan iyilikleri unutmadım merak etmeyin.Elbette ki de unutmamak da gerekir çünkü doğru olan budur.

Bir insan için en önemli varlığın ANNE olduğunu bu süreçte çok çok çok daha iyi anladım.Anne hakkı ödenmez.
Ö d e n e m e z.

Çocuğum doğduktan sonra tabi bu farkındalık sanırım bin katına çıkacak.Biliyorum.
Her şeyimde yanımda olan,köküne kadar karşılıksız beni seven,her şeyimi detayına kadar düşünen,benim için bazen gözlerini saklayarak ağlayan,benim için bazen de herkesten çok sevinen annemi çok seviyorum.Allah kimseyi annesiz bırakmasın ve Allah kimseyi evlatsız da bırakmasın..

Hamilelik boyunca hep şunu söyledim ; Dünyayı Anneler yönetmeli,o zaman dünya çok daha güzel bir yer olurdu..hemde ÇOK ! Bir annedeki merhamet başka bir şey de yok.Bir anne insan öldüremez,bir anne bir insanoğluna zarar veremez,doğmak bir mucize çünkü bunu en iyi anneler bilir,hepimiz birer mucizeyiz,bir anne her zaman toparlayıcı olur,sabırlı olur,güçlü olur,zorluklara göğüs gerer,her kötü şeyin arkasında güzellik arar,hayata karşı her zaman umut dolu olur,olumsuz düşünmek istemez,kötü haber izlemek istemez..Onda ki duygu his başka bir şey de olamaz.Bunu anneye veren Allah’ın merhameti ise asla tartışılamaz ! Ve bu güzel duyguyu bu değerli görevi Kadına verdiği için beni yaratanı daha da çok seviyor daha da çok aşık oluyorum.Çok şükür ki beni yaratmış ve bu duyguyu bana bahşetmiş !

Şu an bunları yazarken içimden yeter artık çıkmak istiyorum der gibi yediğim tekmelerin hattı hesabı yok.Yoksa dinlediğim müziklere mi tepki veriyor,yoksa yazarken duygulanmamdan mı etkileniyor,ya da sıkıldı mı.
İşte, bu da annelerin deli olduğunun göstergesidir.Hep düşünürüz böyle.Delilik olmasa doğmayan bir bebekle karnın dışından konuşur muyduk ki,hatta konuşurken aaa tekme attı diye tepki verdi diye havalara uçar mıydık ki.Deli olmasaydık doğan bebek ile akşama kadar bizi anlıyormuş gibi konuşur muyduk ki? Deliyiz hem de çok güzel deliyiz.

Doğuma saatler kalmışken artık , ameliyat olacağım için yeme içme olayım bir kaç saat sonrası sonlanacakken şuraya güzel bir şiir bırakayım diyorum 🙂

”Yaşadım da yoruldum bir ağır işçi gibi,
Uyudum da uyandım,binlerce kişi gibi,
Bana düşünmek vardı,payıma onu aldım,
İşledim de işledim bir hüner işi gibi.
Horlandı,beğenildi;inandım,alınmadım,
Yolun geleceğini çizdim,geçmişi gibi
Zor dönemler olmadı değil,olsundu,oldu.
Ne koştum ne de durdum kaçak gidişi gibi.
Bu konuyu burada bırakıyorsam birden,
Olmasın diyedir bir şeyin bitişi gibi.”
——Özdemir Asaf-Dokuza Kadara On Kitabından——

https://www.instagram.com/sseymaisik/

Leave a Reply

Translate »