Çocuğumuzu Nasıl Yetiştirmek İstiyorum

Çocuğumuzu çook çooook sakin dingin huzurlu stressiz yetiştirmek istiyorum .
Kendi kucuklugumdeki eksikleri bulup onlari yapmamak icin çabalamak istiyorum . Ne olursa olsun sistemin köleligine onuda alet etmek istemiyorum. Dogal yasasin istiyorum hayal gucu yuksek olsun.Derdi zibil gibi oyuncak,marka, kiyafet olmasin,toprak ,agac, deniz ,kum, gezmek tozmak olsun
Gercekten en en sevdiği bölümü okusun ve zenginligi degil sadece mutlu olmayı hedeflesin istiyorum .
Hayatta ne yaşarsa yaşasin hep bir çaresini bulabilcek kafada olmasini , oturup aglamamayi , umudunu yitirmemeyi , herseyin çaresi oldugunu her istediğinin öyle pat diye olmuyor olmasını, sisteme kanmamayi, etrafndakilere özenmemeyi öğretmek istiyorum .
Ne kadar yapabilirim bu kadar lüxün ortasında, istanbulun gobegnde hiç bilemiyorum..
Onun için harcayacağım para; onun gezip görmesi icin ve kitaplar icin olmali .
Kesfetmeli , Keşfetmeyi öğretmeliyim.
Ben küçükken bi cacık keşifetmedim, göremedim gercek hayatı, dogal yasamayı, doğayı,böcekleri,yaprak çeşitlerini, bir hayvana elimi sürmedim bile belki.
Hep tertemiz pak saatli disari cikan,planlı programlı, kurallı ve etrafın ne derler baskisi ile büyüdüm.
Hic gercekten ben ne istiyorum sen neyi yapabilirsin degil de,acaba ne olursam babam daha cok sever millet daha cok över kafasıyla oldu , hatta olamadı hep çatlaklar verdi.Arada sıkışıp kalmak sonuçsuzluğa itti.Ne yapacağını şaşırmaya itti. Ve hala daha gördüğüm tüm çocuklar ne yazık ki bu kafa ile yetişmeye devam ediyor.Çocugunun isteği değil önemli olan , anneler babalar adeta bir at yarışı misali,hangisinin atı birinci olacak tek dertleri bu.Bu dertte aslında sadece kendi yarıştırdıkları EGOLARI.Bu çocuklar da ego kurbanları…
İnşallah çocugum böyle olmasın diye ve kendimde bu at yarışına girmemek ve ego kurbanı olmamak için çabalayacağım tüm gücümle.

Leave a Reply

Translate »