Bir Şeyi Çok Fazla İstemek

Herkes bir şeyler ister,insan olarak isteklerimiz hiç bitmez.Sürekli bir şeyler ister dururuz. Bazen aşırı isteriz,gece gündüz ive gün içinde her dakika aklımızda o olur,takıntı boyutuna ulaşır.Peki Insan bir şeyi çok çok fazla istediğin de hep olmaz mı.Hani Cekim yasası nerede kaldı ? Hani çok isteyince olurdu istemek basarmanin yarısıydı falan,evrene hep mesaj vermek gerekirdi,agzimizdan cikan sözler evrende bir yerde saklaniyordu ve geri dönüyordu.Ne oldu bunlar şimdi..? Sanırım Hayır..
Gerçekten hayir..Bu ikisi ; çünkü cok istemek ve istemek arasında cok ince bir çizgi var.O cizgiyi cok iyi korumak gerekiyormus..Bunu anladım.

Dusuncelerin isteklerin bittiginde degil,hirslarin inatlarin aşırılığın bittiginde işte tam o esnada tüm istediklerin kendiliginden oluveriyor zaten..Şaşırıyorsun olduğunda,ya ben bunu çok istemiştim ama umudumu yitirmiştim şimdi oluverdi.Hayır arkadaşım umudunu hiç bir zaman yitirme her zaman istemeye devam et fakat aşırısına kaçma.Eğer aşırısına kaçarsan bu senin imtihanın haline geliyor,hayat bir nevi seninle oyun oynuyor,çünkü sen olsun diye takıntıya dönüştürüp , o takıntılı günlerinin içinde olan güzellikleride kaçırıyorsun.Yapma! İste,çabala,dua et,umudunu yitirme ama aşırısına kaçma ! Bak o zaman herşey nasılda güzelce oluyor ve kendiliğinden senin önüne geliveriyor.
Sevgiler 

https://www.instagram.com/sseymaisik/

Leave a Reply

Translate »