Başkasını Suçlamak Başarısızlık.

https://www.instagram.com/sseymaisik/

Bugün yabancı dizi izlerken dizide yaşlı bir üniversite öğrencisi vardı ona bakınca ben çoook derinlere gittim kendimi sorguladım,düşündüm,taşındım ve bazı kararlar aldım kendi adıma.
Öncelikle ben Beykent Üniversitesi Dış Ticaret mezunuyum ve Uluslararası İlişkiler bölümüne lisans tamamladım.Ve şanslıydım ki mezun olur olmaz hep dış ticaret ile alakalı işlerde çalıştım.Dış Ticaret müdür yardımcısı sonra İthalat Sorumlusu daha sonra da Dış ticaret sorumlusu olarak üç farklı işte çalıştım.Belki bir çok genç benim kadar şanslı olamadı,mezun oldu ve mağazada,markette,lokantada çalıştı ve kendi mesleği üzerinde gelişme sağlayamadı.Evet gerçekten şanslı olduğumu düşünüyorum.Fakat her zaman olmak istediğim şey bu değildi deyip durdum.Benim hayalim psikoloji okumaktı.Yanlış seçimler yaparak buralara geldim.Mezun olalı 5 sene oldu ve ben hala aynı şeyi söyleyip duruyorum.Şimdi bir bebeğimde var şu anda 3 aylık.Her şey geçti mi dedim kendime hele de bu yaşlı öğrenciyi gördükten sonra kendimden utandım.Hep başkalarını suçlarız hatalarımız için ama en önce hatta sadece ve sadece kendimizi suçlamalıyız tek suçlu biziz mücadele etmediğimiz için savaşmadığımız için.
Kimsenin suçu yok boş verin. Başkalarını suçlamak bizi hep çıkmaza götürmekten başka hiç bir şey yapmaz.Ama kendimizi suçlamak , kendimizi tamir etmemize başlangıç sağlar.Bebeğim büyüyünce bana şunu demez mi ya Anne , madem onu okumak istedin okusaydın yıllarca söylenip durdun mu demez mi? Der der hemde nasıl der kalakalırsınız sonra çocugun yüzüne! Bunu hayal edince bende kayış koptu tabii! Ve karar aldım 2018 için; Ben sınava gireceğim bu bölümü okuyacağım hemde aşkla okuyacağım , yine mesleğime devam edeceğim yine çalışacağım ama aşık olduğum bölümü okuyup o alanda da kendimi geliştireceğim. Ne kaybedeceğim ki? Aksine çok şey kazanacağım eminim.
Bu arada izlediğim diziyi sonuna kadar tavsiye ediyorum enfesti ! Dizinin ana fikri : KADERİN ÖNÜNE GEÇEMEZSİN,SEN NE YAPARSAN YAP,GEÇMİŞİNDE NEYİ DÜZELTMEYE ÇALIŞIRSAN ÇALIŞ KADER YİNE BİLDİĞİNİ OKUYACAK!
Dizinin adı : 11.22.63 🙂 İzlerseniz yorum bırakmayı unutmayın,Sevgiler.
https://www.instagram.com/sseymaisik/

Leave a Reply

Translate »